MADRID Škrábadlo 240-270 cm

Propracované a rozměrné škrábadlo MADRID, které je určené pro vaši kočičku. Škrábadlo je dodáváno společně se systémem, který slouží k připevnění škrábadla do stropu. Sisalový...
3 969 Kč

škrabadla
Barva
Šedá

• , zakoupeno v EXO-EKO.cz

• Možnost koupit náhradní díly (válce na škrábání)

Již máme druhé škrabadlo od této značky a rozhodně bych neměnil. Vyplatí se připlatit, protože ta kvalita za to opravdu stojí.
    To první nám vydrželo přes pět let, poté jsme dali na naši kamarádku a koupili stejné škrabadlo jako ona(od jiné značky), to našemu kocourovi vydrželo půl roku.
    Takže volba byla jasná a znovu jsme objednali pro nás osvědčenou značku Trixie a všichni jsme spokojeni i kocour.

• , zakoupeno v Svetkocicek.cz

• Prostorné, krásně promyšlené, dobře zkonstruované a bytelné škrabadlo. Splnilo očekávání
  • , zakoupeno v Czoo

• Kvalitní provedení
    • Snadná montáž
    • Opora o strop spíše

Kvalita provedení škrabadla odpovídá zemi výroby - Německo. Plyš je hezký, v šedé barvě v kombinaci s barvou sisalových provazů na tyčích škrabadlo samo o sobě působí spíš jako hezký kus nábytku, než rušivý doplněk.

Návod k sestavení je sice poměrně malý, tu a tam bylo nutné se ujistit, že obrázek chápu správně, nicméně jako takový je takřka "blbuvzdorný" a montáž hravě zvládne jeden dospělý člověk.

Ke konstrukci škrabadla mám jen dvě výhrady:
    1) Spíše detail - ujistěte se, že odpočívací desky odpovídají velikosti vaší kočky. Můj "obyčejný černý" kocour, který není žádný drobek (cca. 6 kg), ale ani žádný "Mainský mývalí mamut", z desky tak trochu "přetéká" (když si lehne způsobně na břicho, má přední packy přes okraj desky, o "rozvalení" se na bok popř. do jiných poloh á-la "vyždímaná kočka" nemůže být řeč). I domeček, "síťka" a válec na ležení odpovídají spíše menší až (maximálně) střední kočce do cca. 4,5 kg. Nosnost problém nebude (ačkoli uchycení válcového odpočívadla a "síťky" na ležení jedním šroubem zrovna důvěru nebudí), ale rozměr desek 38 x 38 cm je v reálu docela malý.

2) Nosnost a stabilita samy o sobě problémem nebudou, škrabdalo je po sestavení i díky vlastní hmotnosti a rozměrům dostatečně stabilní, i tak jsem ho ale raději "opřel" o stěnu a uvítal rozpěrnou tyč, kterou lze "zapřít" do stropu s variabilní výškou 240-260 cm. Toto uchycení je spíše ale jen tak "pro jistotu", i po přečtení recenze jiného typu škrabadla téhož výrobce, kdy se uživateli po opravdovém utáhnutí tyče zbortil "domeček", musím zmínit jedinou konstrukční vadu celého škrabadla: Centrální tyč, která vznikne smontováním jednotlivých válců v jednotlivých patrech, a která právě navrchu končí rozpěrnou částí se šroubem, umožňujícím zapření škarabadla do stropu, NEPROCHÁZÍ škrabadlem od podlahy do stropu, ale ve 2. patře je de facto částečně tvořena domečkem. Ten pak nese tíhu případné snahy o zapření tyče do stropu a vzhledem k tomu, že je domeček tvořen relativně tenkými dřevěnými deskami (spíše lisované dřevo), věřím tomu, že by snahu o upevnění i do stropu nevydržel. Rozhodně bych centrální tyč vytvořil "průběžnou", tak aby od podlahy ke stropu byla tvořena jen "tyčí" a uchycení domečku bych vyřešil jinak.

Typ výrobku
škrabadla
Barva
Šedá

Propracované a rozměrné škrábadlo MADRID, které je určené pro vaši kočičku.

Sisalový povrch sloupku a spodního válce škrábadla vám pomůže ochránit váš nábytek a vaší kočičce nabrousit drápky tam, kde vám to bude plně vyhovovat. Plocha pro škrábání je zde dostatečně rozměrná na to, aby pro vašeho mazlíčka byla zajímavější než váš nábytek.

Vhodné pro kočky všech věkových kategorií.

Rozměry:

• 1 herní role, ? 23 cm x 26 cm
  • 1 ks 40 cm a 1 ks 41 x 41 cm
  • nastavitelná výška 245 - 270 cm

• , zakoupeno v EXO-EKO.cz

• Možnost koupit náhradní díly (válce na škrábání)

• , zakoupeno v Svetkocicek.cz

• , zakoupeno v Czoo

• Kvalitní provedení
    • Snadná montáž
    • Opora o strop spíše

Ke konstrukci škrabadla mám jen dvě výhrady:

• , zakoupeno v Greenpets.cz

• máte to co na obrázku
    • budka příliš nízko, na 270cm strop jsme dokupovali 50cm náhradní podstropní díl, doporučuji prostudovat strohý obrázkový návod, pod budkou jsou prostřední díly.

dobrá koupě

• , zakoupeno v ALFA Zoo

• velké plochy pro ležení
    • lepší uchycení do stropu

• , zakoupeno v Zoocentrum

• Kočky si na něj vyhrajou, i odpočinou. Je velké i vysoké, pro naše potřeby
    • museli jsme si tam sami přidělat závěsné hračky

super

• Široká možnost lezení.
    • Kvalitní zpracování.
    • Úzké a vysoké - vleze se pohodlně do kouta a nezavazí.
    • Méně stabilní, nutno připevnit ještě ke stěně.
    • Pro třímetrové stropy nutno zakoupit sloupek navíc.

Se škrabadlem jsme spokojení a náš kocour také. Po ukotvení zhruba v polovině výšky ke stěně je bez problémů.

• , zakoupeno v HappyZoo

• vzhled
    • funkčnost
    • stabilita

Škrabadlo je celkově perfektní.Prostor si tam najde mnoho kočiček najednou,je to pro ně skvělá relaxační zóna :-)
    A je i dost stabilní,takže nehrozí nebezpečí převrácení.
    Montáž je jednoduchá,protože je dodáván přehledný návod.Horní část už je ale nutno montovat z nějaké stoličky :-)

• , zakoupeno v Zoocentrum

• Dobře promyšlená konstrukce pro vyžití kočiček
    • Přece jen bude chtít strom připevnit i ke zdi pro větší stabilitu.

Dobrý poměr kvality a ceny

• , zakoupeno v Kočičáci - obchůdek

• velmi kvalitní a stabilní škrabadlo